Ochrana proti UV

Dřevo je jedním z nejčastějších stavebních materiálů. Bohužel je dřevo citlivé na vlhkost a škůdce.

Škůdci však nejsou jediní, kteří mohou zničit strukturu dřeva. Dřevo mohou ovlivnit další přírodní vlivy.

UV záření a jeho účinky na výrobky ze dřeva:

Ultrafialové světlo nebo UV je zodpovědné za poškození dřeva. Důvodem je to, že mění složku dřeva, která posiluje buněčné stěny.

Tento proces se také nazývá fotooxidace. Pigment absorbuje UV záření. Čím více barviva aplikujete na dřevo, tím méně UV světla může proniknout do dřeva.

Používání borového téru na dřevo se praktikuje již od starověku a používá se dodnes. Tér poskytuje velkou ochranu dřevařským výrobkům.

Směs borovicového dehtu a olejů společnosti Pinner je jedním z nejlepších produktů na ochranu dřeva, které můžete najít. Může proniknout hluboko do dřeva. Po nanesení může zabránit sušení a praskání dřeva.

Jedním z nebezpečí je praskání ,příčinou toho je vysichání dřeva. Výsledkem je, že voda snadno pronikne do dřeva, což má za následek hnilobu.

Použitím přípravku na ochranu nebo konzervaci dřeva, jako je moření dřeva přípravkem PINNER, zabraňuje rozkladu dřeva.

INNER ze švédského borového dehtu nabízí dlouhodobou ochranu. To je jeden z důvodů, proč je oblíbeným produktem mezi milovníky dřeva. Poskytuje správnou ochranu před UV zářením.

Dále jej můžete použít na tlakově ošetřené dřevo, fasády a jiné neošetřené dřevo. Můžete jej také použít na tvrdé dřevo, jako je cedr a modřín, dub, exotické dřeviny.

Suché a čisté

Při ošetřování dřevaolejovým nátěrem PINNER je nezbytné, abyste jej nejprve vysušili. Měl by být také řádně vyčištěn. Nejlepší období pro použití tohoto produktu je v létě. Neaplikujte ji brzy na jaře.

Chcete-li tento produkt nanést, použijte štětec váleček, nebo houbu. Nejprve pracujte na malých plochách. Odtud můžetesetřít všechny přebytky oleje. Přebytečné skvrny setřete jednoduše hadrem.

Při používání tohoto produktu se ujistěte, že máte na ruce gumové rukavice. 24 hodin bude produkt ze dřeva vonět jako borový dehet. Ale vůně během několika dnů mizí.

Opětovné použití je nutné k další ochraně dřevěných produktů před účinky UV záření. Měli byste ji znovu aplikovat každé tři-čtyři roky, dle zatížení.