Návody 

Aplikace PINNERu

Natírání oleji PINNER je v porovnání s běžnou barvou odlišné. Pinner klasik má vysoký podíl borovicového dehtu, který je přirozeně produkovaných v lese a je připravován suchou destilací dřeva, zejména borovice.

Olejová ochrana dřeva v exteriéru

Vše co potřebujete vědět o olejové ochraně dřeva v exteriéru. Použití dřevěného materiálu v exteriéru je často riskantní. Každý je spokojený se vzhledem dřeva, když je materiál nový, ale později, jakmile začne stárnout, se stává nevzhledným.

Ochranné nátěry olejem, voskem nebo lakem?

Pro mnoho truhlářů je závěrečným ošetřením dřeva vosk nebo olej jasnou volbou. Díky jeho skvělým vlastnostem nemusíte používat žádné aplikátory. Výborně se nanáší pouhým štětcem a zbytky přebytečné barvy stačí snadno otřít čistým hadrem. 

Ochrana proti UV nátěry PINNER s borovým dehtem

Ultrafialové světlo nebo UV je zodpovědné za poškození dřeva. Důvodem je to, že mění složku dřeva, která posiluje buněčné stěny. Používání borového téru na dřevo se praktikuje již od starověku a používá se dodnes. Ter poskytuje velkou ochranu dřevařským výrobkům.

Konstrukční ochrana dřeva

Je třeba si uvědomit, že dřevo je v atmosférických podmínkách neustále vystavováno více nebo méně významným degradačním procesům. 

Lazura vs. olej

Všechny typy povrchů mají silné a slabé stránky a síla v jedné situaci se může stát slabostí v jiné. Například chcete mít povrch, který je dost tenký, aby se mohl snadno a rychle aplikovat, nebo ten, který vytvoří silný ochranný film v několika pláštích? 

Tungový vs. lněný olej

Dva běžně dostupné čisté oleje, které mohou být použity na nábytek a zpracování dřeva se slušnými výsledky, protože se vytvrzují - to znamená, že se změní z kapaliny na měkkou tuhou látku - tím jsou lněný olej a tungový olej. Mezi těmito dvěma oleji jsou důležité rozdíly.

PINNER Mýdlo z borového téru

Borové mýdlo se používá pro uklidňující léčbu kožních onemocnění, jako je ekzém a psoriáza. To je také vhodné pro zmírňování svědění způsobené kousnutím hmyzu.